Smarownice ręczne Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Smarownice ręczne - wszechstronne zastosowanie

Czym jest smarownica ręczna? Jest to urządzenie, które służy przede wszystkim do smarowania pod ciśnieniem wszelkiego rodzaju elementów mechanicznych. Zaliczyć można do nich m.in. łożyska, sworznie, wały i przeguby. Ich prawidłowe funkcjonowanie ma ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu samochodów. A także różnego rodzaju pojazdów oraz maszyn rolniczych. Dlatego właśnie regularne smarowanie jest sposobem na uniknięcie niepotrzebnego i niewnoszącego nic dobrego tarcia. Używanie smarownicy ręcznej jest w takim razie w stanie przedłużyć żywotność poszczególnych elementów konstrukcyjnych, zapewniając im tym samym bezawaryjną pracę przez długi czas. Najczęściej tego typu urządzenia wykorzystywane są w warsztatach samochodowych i mechanicznych. Podczas konserwacji maszyn rolniczych, przemysłowych oraz budowlanych. A także w przemyśle ciężkim.

Ręczne smarownice - co należy o nich wiedzieć?

Smarownica ręczna to urządzenie, które nie wyróżnia się wielkością, a jej kształt przypomina cylinder. We wnętrzu smarownicy znajduje się tłok, który napędzany jest siłą mięśni Twoich rąk. Aby tak się stało, musisz do tego wykorzystać dźwignię lewarową, która zamontowana jest wzdłuż urządzenia. Specjalna konstrukcja sprawia, że możesz bezpiecznie, bez zbędnych wycieków i przecieków korzystać ze smarownicy ręcznej, z której smar wydobywał się będzie poprzez dyszę. To wszystko sprawia, że urządzenia tego rodzaju są niezwykle precyzyjne.

Smarownica ręczna montowana na beczki

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór smarownic ręcznych montowanych na beczki. Są to urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością. Zanim jednak wybierzesz odpowiedni dla siebie produkt, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze na średnicę beczki, na której chcesz zamontować smarownicę. Wśród dostępnych w naszym sklepie propozycji możesz znaleźć takie, które pasowały będą do beczek o średnicy od 260 do 300 mm lub od 270 do 330 mm. To jednak nie wszystko. Bardzo duże znaczenie mają jeszcze parametry węża, który jest wykorzystywany. A dokładnie mówiąc to średnica oraz długość. Wśród parametrów, które mają znaczenie na wybór urządzenia, jest także wydajność oraz ciśnienie. W naszej ofercie dostępne są smarownice wysokociśnieniowe i niskociśnieniowe.

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru smarownicy ręcznej?

Oprócz wyżej wspomnianej jakości wykonania oraz pojemności ważne są jeszcze inne parametry urządzenia. I tak na przykład, wybierając smarownicę ręczną dla siebie, musisz pamiętać o tym, że ogromne znaczenie - również dla Twojej wygody, ma sposób ładowania. Do jednego z najpopularniejszych sposobów należą wkłady. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie tego typu urządzeniem? Przede wszystkim stąd, że montaż i demontaż są bardzo łatwe. Co więcej, smarownice ręczne na naboje gwarantują czystość podczas użytkowania. Na rynku dostępne są także smarownice, które należy napełnić, przelewając smar z oryginalnego zbiornika. Inne z kolei dają możliwość ładowania substancji na trzy sposoby: luzem, kartuszem lub workiem.

I tak na przykład, dostępne w naszej ofercie smarownice ręczne montowane na beczki w komplecie mają osłonę, która chroni smar przed zanieczyszczeniami. Jednocześnie sprawia, że smarownicę jest znacznie łatwiej zamontować na beczce. Oprócz tego w zestawie znajdować się może także płyta dociskowa. Jej zadaniem z kolei jest zbieranie smaru ze ścianek zbiornika, jak i zabezpieczenie urządzenia przed zapowietrzeniem. Wśród dostępnych produktów, znajdziesz też takie, które wyposażone zostały w końcówkę 4-szczękową z zaworem przeciwrozbryzgowym. Co to takiego? Jest to końcówka, która daje możliwość precyzyjnego smarowania i to bez konieczności chwycenia za końcówkę. Jednocześnie końcówka ta zabezpiecza przed wyciekaniem smaru.