Pompy do wody Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Jakie są rodzaje pomp do wody?

Jako sklep, który na rynku działa od wielu już lat, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. Dlatego też do swojej oferty wprowadziliśmy wysokiej jakości pompy do wody. Wśród nich znaleźć możesz m.in. propozycje od takich znanych i cenionych marek jak RAASM. Jedną z naszych propozycji jest więc pompa membranowa 1:1 60 l/min, która przeznaczona jest nie tylko do wody, ale również do płynów nisko zamarzających oraz do płynu do spryskiwaczy. Jakimi parametrami się charakteryzuje? Ciśnienie pracy oscyluje w granicach od 2 do 6 bar. Maksymalna wartość to 8 bar. Jakie jeszcze pompy do wody spotkasz w naszym sklepie? Jednym z podziałów, o których chcemy wspomnieć, jest podział ze względu na zanurzenie. Pompy powierzchniowe idealnie sprawdzają się przy podlewaniu roślin. Są bardzo proste w obsłudze i najczęściej zasilane prądem 230V. Idealne do wykorzystania w gospodarstwie domowym. Są jeszcze pompy zanurzeniowe, które noszą też nazwę zatapialnych. Różnią się od tych powierzchniowych tym, że ich miejsce jest pod lustrem wody, a nie nad. Oznacza to, że są wyjątkowo szczelne. Dostępne są też pompy głębinowe - są one wykorzystywane w momencie, gdy lustro wody znajduje się poniżej 8 metrów. Najczęściej znajdują zastosowanie w studniach głębinowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę do wody?

Do najważniejszych parametrów, które określają urządzenie, jakim jest pompa do wody, jest wydajność, która oznaczona jest literką Q. A także wysokość podnoszenia, która z kolei oznaczona jest literą H. Drugi wspomniany przez nas parametr określa maksymalną wysokość, na jaką woda może być pompowana z zachowaniem danej wydajności. Wspomniany pierwszy parametr z kolei określa zdolność przepompowywania określonej ilości wody w określonej jednostce czasu. Co to dokładnie oznacza? A no to, że dzięki niemu dowiesz się np. ile litrów wody jest w stanie przepompować urządzenie w ciągu godziny.

Najważniejsze parametry pomp do wody

Oprócz tego znaczenie ma jeszcze ciśnienie wody. Zdecydowana większość ujęć wodnych pracuje dobrze z wykorzystaniem ciśnienia mieszczącego się w granicach od 2 do 2,2 bara. Wspomniana wcześniej przez nas pompa do wody RAASM charakteryzowała się najmniejszą wartością 2 bar. A maksymalną aż do 8 bar. Od czego zależy jakiego ciśnienia będziesz potrzebować? Przede wszystkim od głębokości, z jakiej zasysana jest woda. Wpływ na to ma jeszcze opór oraz ciśnienie oczekiwane na wyjściu.

Pompy do wody brudnej - zadbaj o czystość

Na rynku dostępne są także pompy do wody brudnej. Co oznacza w tym kontekście brudna woda? Z pewnością nie chodzi tutaj o wodę zanieczyszczoną jakimiś dużymi kawałkami brudów różnego rodzaju. Zdecydowanie pompa do wody brudnej po prostu radzi sobie z mniejszymi lub trochę większymi drobinami piasku. Przystosowane są one bowiem najczęściej do usuwania zabrudzeń, których średnica mieści się w granicy 5-38mm. Większe zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia silnika, a nawet jego spalenia.

Pompy do wody najwyższej jakości - wybieraj produkty, dostępne w naszej ofercie

Pompy do wody to urządzenia, które charakteryzować muszą się doskonałą jakością. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów, są trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo są wyjątkowo szczelne - zwłaszcza jeśli chodzi o pompy głębinowe i zanurzeniowe. Urządzenia te są zabezpieczone także przed kurzem i pyłem - często bowiem pracują lub przechowywane są w niezbyt przyjaznych warunkach. Zainteresowaliśmy Cię swoją ofertą? Zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji. Dostępne pompy do wody w konkurencyjnych cenach, mogą w wyjątkowo krótkim czasie dotrzeć pod wskazany przez Ciebie adres. Zapraszamy.