Pistolety do AdBlue Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Pistolety do AdBlue

W ofercie posiadamy automatyczne oraz manualne pistolety do AdBlue o wydajności od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów na minutę firm PIUSI, RAASM, FMT, PRESSOL. Najprostsze pistolety do tankowania Adblue charakteryzują się niewysoka ceną jednak w czasie tankowania pojazdu należy być ostrożny w chwili gdy zbiornik jest już prawie pełny, ponieważ pistolety tego typy nie mają funkcji automatycznego odbijania. Drugim rodzajem pistoletów do Adblue są pistolety automatyczne, które w czasie tankowania mocznika zachowują się tak samo jak pistolety na stacjach paliw czyli w momencie zakończenia tankowania samoczynnie odbijają co zapobiega przelaniu się Adblue. Ma to ogromne znaczenie w kontekście ochrony pojazdu przed rdzą. Dlaczego? Płyn AdBlue ma bardzo silne właściwości korodujące. Jego rozlanie może doprowadzić do uszkodzenia karoserii samochodu lub części, które zostaną nim zalane. Dlatego też w momencie rozlania należy niezwłocznie zetrzeć płyn.

Pistolety automatyczne Adblue

Automatyczne pistolety do AdBlue

Większość automatycznych pistoletów do Adblue charakteryzuje się przepływem ok 35 – 40 l/min. I są przeznaczone zarówno do pojazdów ciężarowych i osobowych. Pistolety posiadają przyłącze przystosowane do węża o średnicy DN19 mm. W pistoletach może być zastosowane przyłącze obrotowe lub stałe. Wszystkie pistolety do tankowania Adblue wykonane zostały z wysokogatunkowych materiałów m.in. aluminium i stal nierdzewnej. Niektóre modele pistoletów do mocznika Adblue zostały fabrycznie wyposażone w licznik przepływu Adblue dzięki czemu nie ma konieczności montażu licznika w instalacji jako dodatkowe urządzenie.

Manulane pistolety do Adblue

Zaletą manualnych pistoletów do tankowania Adblue jest ich stosunkowo niska cena. Pistolety manualne bardzo dobrze sprawdzają się w czasie grawitacyjnego przepompowywania wodnego roztworu Adblue ze zbiornika umieszczonego nieco wyżej. Koszt instalacji grawitacyjnej jest dużo niższy od standardowej instalacji do Adblue. Najprostsza instalacja grawitacyjna składa się z węża i pistoletu manualnego, nie ma konieczności stosowania pomp i liczników przepływu.